STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   ARCHIWUM   LINKI  

2.12.2020 – Z serca dla serca

Klub Wiewiórka PCK przy Przedszkolu Niepublicznym STEP w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK zapraszają przedszkola naszego województwa do udziału w akcji „Z serca dla serca”.

Pobierz logo akcji...
Pobierz plakat...


2.10.2020 – Bądź bezpieczny

Powódź, burza, epidemia - to sytuacje nieprzewidywalne, ale można się do nich odpowiednio przygotować. Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna kampanię edukacyjną, której celem jest pokazanie, w jaki sposób zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo w kryzysowych sytuacjach. Polski Czerwony Krzyż wraz z Avivą chcą pokazać, jak należy przygotować się na sytuacje kryzysowe będące skutkiem klęsk i katastrof. W ramach drugiej edycji programu odbędą się spotkania Grup Ratownictwa PCK i agentów ubezpieczeniowych Avivy z mieszkańcami terenów najczęściej dotkniętych przez skutki podtopień i powodzi, czyli z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Podczas spotkań ratownicy poinstruują mieszkańców, jak należy przygotować się na wypadek sytuacji kryzysowych i jak zadbać o własne bezpieczeństwo. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie www.badzbezpieczny.pck.pl.

16.09.2020 – Projekt "Dziel się uśmiechem"

Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza kolejna, 8. już edycja programu Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars „Dziel się Uśmiechem”. 100 000 dzieci z klas I-VI szkół podstawowych w całej Polsce pozna zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowie się jak zapobiegać próchnicy zębów. Szkoły podstawowe mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w programie do 21 września na druku, który jest dostępny w zakładce PROGRAMY EDUKACYJNE.

14.09.2020 – Harmonogram programów edukacyjnych i akcji charytatywnych


20.03.2020 - Apel!


19.03.2020 r. – Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - odwołane

Szanowni Państwo, drodzy Uczestnicy.

Dziękujemy za Wasze zgłoszenia do udziału w XXVIII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które wspólnie z XV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy planowaliśmy zorganizować 18 kwietnia br. Niestety w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce jesteśmy zmuszeni do odwołania Mistrzostw. Liczymy, że uda nam się spotkać podczas zawodów już za rok, do czego serdecznie Państwa zapraszamy.
9.03.2020 - Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK