STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   ARCHIWUM   LINKI  
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble:

- szkolny

- rejonowy

- okręgowy (wojewódzki)

- centralny (finał)

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W OLIMPIADZIE?

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 6, 7 i 8) oraz szkół ponadpodstawowych zarówno publicznych, jak i niepublicznych, z podziałem na dwie kategorie wiekowe:

kategoria I – uczniowie szkół podstawowych,

kategoria II – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Laureaci etapu rejonowego Olimpiady muszą przeprowadzić akcję sportową bądź prozdrowotną. Efekty akcji prezentują na etapie okręgowym. W finale konkursu oprócz testu i prezentacji uczestnicy przystępują do egzaminu z pierwszej pomocy.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ OLIMPIADA?

Do udziału w Olimpiadzie można zgłaszać się do 23 października 2020 r. korzystając z udostępnionych poniżej deklaracji.

W listopadzie 2020 r. placówki przeprowadzają etap szkolny Olimpiady na podstawie materiałów przygotowanych przez PCK. Laureaci etapów szkolnych spotkają się w grudniu 2020 r. podczas etapu rejonowego. Etap okręgowy zaplanowany jest na kwiecień 2021 r. Laureaci etapu okręgowego będą reprezentowali kujawsko-pomorskie podczas etapu centralnego.

SŁUŻYMY POMOCĄ

Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w Olimpiadzie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Tel. 52 322 55 68 / e-mail: bydgoszcz.szkolenia@pck.pl

Dokumenty do pobrania:

Regulamin oraz zakres wymaganego materiału