STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


22.12.2017 - Spotkanie wigilijne

W dniu 21.12.2017r. odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla podopiecznych PCK. Licznie stawili się na nie potrzebujący, którzy dzięki naszym hojnym sponsorom mieli szansę zjeść obfitą i smaczną strawę w przyjaznym otoczeniu. Otrzymali również paczki żywnościowe. Profesjonalną obsługę zapewnili nasi wolontariusze, za co bardzo gorąco dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do sponsorów i darczyńców, a zwłaszcza:
Cukiernia Sowa
Viando
Prosiaczek
Kokosanka
Skiba

Zobacz zdjęcia...


18.12.2017 - XXVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK – etap rejonowy w Bydgoszczy

W dniu 15 grudnia 2017r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która realizowana była w ramach programu W ZDROWYM CIELE – ZDROWA KREW...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


12.12.2017 - Oddając krew – ratują życie

Dni Honorowego Dawstwa Krwi są okazją do wyrażenia uznania i podziękowania dla ofiarnych i zaangażowanych honorowych dawców krwi za ich dar, za stałą popularyzację honorowego oddawania krwi. To właśnie im wszystkim pragniemy złożyć hołd za ich wspaniałe serce, za bezinteresowność, odwagę i chęć niesienia pomocy w każdej sytuacji...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


6.12.2017 - Czerwonokrzyska gwiazdka

Wykaz organizowanych uroczystości w ramach czerwonokrzyskiej gwiazdki PCK w 2017r...

Czytaj więcej...
8.11.2017 - KOMUNIKAT W SPRAWIE LEGITYMACJI ZHDK !!!!

Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy PCK informuje, że na dzień dzisiejszy nie wznowił wydawania legitymacji ZHDK.

W Ministerstwie Zdrowia nadal trwają prace nad nowelizacją „ Rozporządzenia w sprawie wzorów odznak i legitymacji wydawanych w związku z honorowym dawstwem krwi” z 11 września 2017 roku, w którym był błąd. W związku z powyższym czekamy na ogłoszenie poprawionego rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

O terminach odbioru legitymacji ZHDK do wniosków złożonych w miesiącach wrzesień, październik , listopad 2017 będziemy informować na stronie internetowej KP OO PCK w Bydgoszczy oraz na Facebook-u.

Osoby, które do dnia 08. 11. 2017 r. złożyły wnioski o wydanie wkładki do legitymacji ZHDK uprawniającej do ulg w opłatach za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w Bydgoszczy mogą je odebrać od dnia 09.11.2017 r. w biurze PCK w Bydgoszczy.
19.10.2017 - Zaproszenie do udziału w XXVI Olimpiadzie

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż...

Czytaj więcej...
Pobierz deklarację (format PDF)...
Pobierz deklarację (format ODT)...
Pobierz deklarację (format DOC)...


21.09.2017 - Dziel się uśmiechem

We wrześniu 2017 r. rozpoczęła się V edycja programu "Dziel Się Uśmiechem". Pierwsze przeglądy w ramach akcji ruszyły 18 września br. i objęły dzieci w wybranych szkołach podstawowych w Grudziądzu. W dniu 20 września br. przegląd został przeprowadzony w Zespole Szkół nr 34 przy ul. Zacisze 16 w Bydgoszczy. Akcją zostały objęte dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26, 28 i 37 z Bydgoszczy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi Wielkiej. Ogółem z przeglądu skorzystało 380 uczniów z klas od pierwszej do szóstej. Kolejne przeglądy w naszym województwie będą prowadzone w szkołach na terenie Torunia i Włocławka. W drugim etapie programu rozpoczną się zajęcia edukacyjne w wybranych szkołach podstawowych na terenie całej Polski, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zajęcia będą trwały do końca roku szkolnego 2017/2018.

Akcja przebiegała bardzo sprawnie dzięki gościnności dyrekcji Zespołu Szkół nr 34 oraz opiekunce i członkom Szkolnego Koła PCK za co im serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji znajdziecie na stronach :
http://mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem
http://www.pck.pl/pages,10_300.html
http://stomatologianews.pl/dziel-sie-usmiechem-calej-polsce-ruszaja-bezplatne-przeglady-stomatologiczne-zajecia-szkolach-podstawowych

Zobacz zdjęcia...


17.09.2017 - Wyprawka dla Żaka

Już 17 raz mogliśmy bawić się na koncercie "Podaruj Dzieciom Serce", który był finałem akcji "Wyprawka dla żaka". Podczas występu Michała Szpaka zostały rozdane wyprawki szkolne dla najmłodszych bydgoszczan. Uśmiechy na twarzach dzieci pojawiły się, gdy otrzymały przybory z rąk samego piosenkarza. Tak duża ilość wyprawek szkolnych, jakie mogliśmy rozdać dzieciom w tym roku to zasługa hojności i dobrego serca mieszkańców naszego miasta. Mogli oni wesprzeć naszą akcję podczas zbiórek w Szkolnych Kołach PCK oraz bydgoskich marketach. W tym roku pełne plecaki trafiły również do dzieci z rodzin poszkodowanych w trakcie sierpniowej nawałnicy z naszego regionu. Niebawem również wspomniane rodziny otrzymają także środki sanitarno-higieniczne. Wszystkie te działania nie udałyby się bez wsparcia sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli. Szczególne podziękowania kierujemy do nieocenionych wolontariuszy, którzy już od czerwca pracowali w ramach Szkolnych Kolach PCK na rzecz akcji "Wyprawka dla żaka".

Zobacz zdjęcia...


5.09.2017 - Na ratunek po burzy

We wtorek (05.09.b.r.) spod siedziby Kujawsko Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy wyruszył transport z pełnymi przyborów szkolnych plecakami dla dzieci z rodzin, które poniosły straty w wyniku nawałnic, jakie dotknęły rejon powiatu tucholskiego i nakielskiego. Działania nasze wsparła finansowo Rada Pań działająca przy Zarządzie Głównym Polskiego Czerwonego Krzyża, Firma Pentel, pracownicy Firmy HR Team Leader iQor Global Services Poland Sp. z o.o., dzięki którym mogliśmy przygotować wyprawki szkolne dla ogółem 60 dzieci z gminy Kęsowa , Tucholi, Gostycyna w powiecie tucholskim oraz z gminy Polichno Potulic i Występu z powiatu nakielskiego.

Dary dostarczyła Grupa Ratowników PCK własną karetką i już zgłosiła dalszą pomoc poszkodowanym. Wyrażamy nadzieję, że nasza pomoc w pewnym stopniu złagodzi stres wywołany przez nieoczekiwane zdarzenia atmosferyczne.

Akcja NA RATUNEK PO BURZY nadal trwa i niebawem przygotujemy następną partię darów w postaci środków sanitarno higienicznych i pampersów , które niebawem trafią do rodzin poszkodowanych z w/w gmin.

Zobacz zdjęcia...


29.08.2017 - Program "Godnie Żyć"

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy realizuje do końca tego roku program "Godnie Żyć", który jest skierowany do grupy 120 osób, w tym bezdomnych i zagrożonych bezdomnościa oraz osób niepełnosprawnych lub długotrwale chorych i starszych. W ramach programu zapewniamy ciepłe posiłki, paczki żywnościowe, jak również w okresie jesienno-zimowym ciepłą odzież, bieliznę, środki sanitarno-higieniczne oraz medyczne. Również dla osób bezdomnych prowadzone są zajęcia z psychologiem oraz spotkania : obchody "Światowego Dnia Walki z Głodem", uroczysta wieczerza wigilijna połączona z wydawaniem zaopatrzenia na czas świąt. Osoby niepełnosprawne i starsze mają możliwość uczestnictwa w koncercie charytatywnym, organizowanym na podsumowanie akcji "Wyprawka Dla Żaka", jak i w spotkaniach integracyjnych z okazji "Światowego Dnia Walki z Głodem" i Świąt Bożego Narodzenia. Program realizowany jest w stołówce PCK oraz w siedzibie biura PCK w Bydgoszczy, dzięki dotacji z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

28.08.2017 - Pierwsze Wyprawki dla Żaka zostały wręczone

W miniony piątek czyli 25.08.2017r. na dziedzińcu siedziby PCK w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie 200 wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych, dzieci niepełnosprawnych, a także dla dzieci romskich...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


23.08.2017 - Wyprawka dla Żaka - Podaruj Dzieciom Serce


Polski Czerwony Krzyż Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy tradycyjnie już od siedemnastu lat jest organizatorem akcji charytatywnej pn. „WYPRAWKA DLA ŻAKA”, której celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, które sprawią że godnie rozpoczną nowy rok szkolny.

Mając na uwadze trudną sytuację wielu rodzin w naszym mieście, a w szczególności matek samotnie wychowujących dzieci, pomoc pragniemy skierować do dzieci pochodzących z tych środowisk. W ostatnich dniach podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszych działań i objęciu pomocą dzieci z rodzin zamieszkałych na terenach dotkniętych nawałnicą.

W tym roku planujemy przygotować ok. 500 szt. wyprawek uczniom ze szkół podstawowych (II i III klasa) z naszego miasta oraz dzieciom niepełnosprawnym bez określenia przedziału wiekowego.

Poza tym w ramach realizacji rządowego Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 skompletowaliśmy 100 szt. plecaków z pełnym wyposażeniem oraz stroje gimnastyczne dla dzieci pochodzenia romskiego z terenu Bydgoszczy, Koronowa, Inowrocławia i Świecia. Działania te podjęte zostały dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W najbliższy piątek czyli 25.08.2017. w godzinach od 11,00 do 13,00 podczas uroczystego spotkania z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pierwsze wyprawki trafią już do 200 dzieci.

Na tym nasze działania się nie kończą, ponieważ w dniach 08, 09, 10 września 2017r. w godzinach od 13.00 do 18.00 (piątek) oraz w godzinach 10.00 – 18.00 (sobota i niedziela) planujemy przeprowadzić akcję w bydgoskich marketach, która polegać będzie na zbiórce artykułów szkolnych przez wolontariuszy PCK.

Kolejna okazja do wręczenia dzieciom wyprawek szkolnych nastąpi w dniu 12.09.2017r. o godzinie 18.00, podczas finałowego koncertu charytatywnego „Podaruj Dzieciom Serce”. Wydarzenie to odbędzie się w Hali ŁUCZNICZKA, gdzie w tym roku wystąpi znany i lubiany przez rzeszę fanów wokalista Michał Szpak wraz ze swoim zespołem.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW BYDGOSZCZY DO UDZIAŁU W AKCJI WYPRAWKA DLA ŻAKA ORAZ W KONCERCIE PODARUJ DZIECIOM SERCE :)


23.08.2017 - Wyprawka dla Żaka - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK z dumą ogłasza, że PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. przyłączyło się do akcji „Wyprawka dla żaka” oraz koncertu wieńczącego zbiórkę art. szkolnych dla potrzebujących dzieci „Podaruj Dzieciom Serce”. Dziękujemy w imieniu żaków !

23.08.2017 - Wyprawka dla Żaka - Totalizator Sportowy

Mamy przyjemność poinformować, że do akcji „Wyprawka dla żaka” oraz koncertu wieńczącego zbiórkę art. szkolnych dla potrzebujących dzieci „Podaruj Dzieciom Serce” włączył się TOTALIZATOR SPORTOWY. Dziękujemy w imieniu dzieci!

18.08.2017 - Pomoc dla poszkodowanych

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy apeluje o pomoc finansową dla poszkodowanych z naszego regionu, których gospodarstwa i domy w wyniku ostatniej nawałnicy zostały uszkodzone. Każdy z nas mógł doświadczyć następstw tego żywiołu. Pomóżmy!!! Wpłaty można dokonywać na konto PCK :

PL16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA oraz miejscowość, dla której ma być przekazana darowizna.

Zebrane środki przeznaczymy na pomoc w odbudowie zniszczonych domostw.
14.07.2017 - Dlaczego warto ukończyć Kurs Pierwszej Pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem prawnym każdego obywatela, z czego może nie każdy zdaje sobie sprawę, dlatego też Polski Czerwony Krzyż organizuje szkolenia skierowane do ogółu ludności...

Czytaj więcej...


12.06.2017 - 14 CZERWCA ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY

14 czerwca obchodzimy święto tych wszystkich, którzy dzieląc się z innymi swoją krwią, ratują życie drugiemu człowiekowi. To wyjątkowe święto wyjątkowych ludzi!

Czytaj więcej...


3.06.2017 - PIERWSZA POMOC JEST PROSTA – działalność edukacyjna Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy

Na terenie Bydgoszczy i okolic od wielu lat realizowany jest program edukacyjny pod tytułem "PIERWSZA POMOC JEST PROSTA". W ramach tej inicjatywy prowadzone są bezpłatne szkolenia dla młodzieży w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


3.06.2017 - Podaruj dzieciom serce

Polski Czerwony Krzyż- Oddział Okręgowy w Bydgoszczy pragnie poinformować o kolejnej, XVII edycji ogólnopolskiej akcji "Podaruj Dzieciom Serce", której celem jest wyrównanie szans, wzmocnienie samooceny oraz motywacji do aktywnego uczestnictwa w zajęciach szkolnych...

Czytaj więcej...


22.05.2017 - XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 20 maja 2017r. odbył się etap okręgowy XXV OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA w Bydgoszczy...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


9.05.2017 - W Drodze do Pełnosprawności

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy pragnie poinformować o kontynuacji programu "W Drodze do Pełnosprawności".

Czytaj więcej...


27.04.2017 - Chory w domu nie musi być ciężarem

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy pragnie poinformować o otrzymaniu dotacji z Urzędu Miasta Bydgoszczy na realizację projektu pn. "Chory w domu nie musi być ciężarem”.
Celem projektu jest poprawa jakości opieki członków rodzin, opiekunów oraz wolontariuszy nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi.
Jeśli opiekujesz się osobą przewlekle chorą/niepełnosprawną/wymagającą opieki terminalnej i potrzebujesz porady od wykwalifikowanej kadry medycznej to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Data rozpoczęcia i zakończenia szkolenia: 26.05.2017-28.05.2017
Liczba miejsc: 15
Czas trwania: 21- godzinne (w każdy dzień po 7 godzin)

Serdecznie zapraszamy!
24.04.2017 - XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W minioną sobotę na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, który był objęty Patronem Honorowym przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...12.04.2017 - Spotkanie integracyjne dla dzieci w hotelu City

Dzięki dofinansowaniu z fundacji PGE – "Energia z Serca", gościnności hotelu City w Bydgoszczy, hojnym mieszkańcom naszego miasta oraz uczynnym wolontariuszom, Polski Czerwony Krzyż mógł zorganizować w minioną niedzielę spotkanie integracyjne dla 60-ciu dzieci niepełnosprawnych i dzieci z rodzin najuboższych. Oprócz poczęstunku najmłodsi brali udział w konkursach, quizach oraz wspólnie wykonały wielkoformatową pisankę oraz wielkanocnego kurczaczka. Nasi milusińscy, z pomocą wielkanocnego zajączka, mogli nauczyć się tolerancji, pomocy innym oraz najważniejszego – każdy z nas uwielbia wielkanocne zajączki!

Zobacz zdjęcia...


6.04.2017 - XIII Szachowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W dniu 1 kwietnia 2017 roku w Ostaszewie, odbyły się XIII Szachowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Honorowych Dawców Krwi PCK. Do rywalizacji przystąpiło 23 zawodników...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


31.03.2017 - Dożywianie podopiecznych MOPS w Bydgoszczy w formie posiłków jednodaniowych

W ramach realizowanego projektu pn. "Dożywianie podopiecznych MOPS w Bydgoszczy w formie posiłków jednodaniowych" udzieliliśmy pomocy w I kwartale 2017 stołówce PCK dla 36 podopiecznych kierowanych przez Rejonowe Ośrodki Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. W okresie sprawozdawczym wydaliśmy 2116 porcji posiłków jednodaniowych.
27.03.2017 - XXV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W ramach programu "W ZDROWYM CIELE – ZDROWA KREW" w dniu 24 marca br. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


22.03.2017 - W zdrowym ciele zdrowa krew

W ramach realizowanego programu pod hasłem W ZDROWYM CIELE-ZDROWA KREW w dniach od 14 do 21 marca 2017r. w siedzibie biura Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego...

Czytaj więcej...


2.03.2017 - Szachowe mistrzostwa

Komunikat XIII Mistrzostw województwa Kujawsko-Pomorskiego honorowych dawców krwi PCK w szachach...

Czytaj więcej...


2.03.2017 - W zdrowym ciele zdrowa krew

Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy informuje, że od 05 stycznia 2017r. do 20 grudnia 2017r. realizowany będzie program pod tytułem "W ZDROWYM CIELE - ZDROWA KREW"...

Czytaj więcej...


1.03.2017 - Wielkanocne śniadanie

W ramach spotkań świątecznych Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy pragniemy poinformować o organizowanym Spotkaniu Wielkanocnym dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci z rodzin najuboższych, które odbędzie się w Hotelu City 09.04.2017 o godzinie 11...

Czytaj więcej...


26.02.2017 - Krew od logistyków

15.02.2017 r. Bydgoszcz. Z inicjatywy Zarządu Klubu HDK "LOGISTYCY" Bydgoszcz przeprowadzono kolejną już edycję tego szlachetnego przedsięwzięcia...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


11.02.2017 - XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Polski Czerwony Krzyż Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy wspólnie z Zespołem Szkół Budowlanych w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w etapie rejonowym XXV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK...

Czytaj więcej...
Pobierz deklarację (format PDF)...
Pobierz deklarację (format ODT)...
Najbliższy kurs: 31.08-01.09.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: