STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓWETAP OKRĘGOWY XXV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK w BYDGOSZCZY, 24 MARCA 2017r.


W ramach programu „W ZDROWYM CIELE – ZDROWA KREW” w dniu 24 marca br. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W konkursie tym wzięli udział laureaci etapów rejonowych organizowanych w grudniu 2016r. przez Oddziały Rejonowe PCK w: Bydgoszczy, Brodnicy, Chełmży, Grudziądzu, Inowrocławiu, Radziejowie, Rypinie, Tucholi, Toruniu, Włocławku i Żninie. Każdy rejon mógł zgłosić po 2 zawodników z dwóch grup wiekowych. Ostatecznie do eliminacji wojewódzkich przystąpiło ogółem 20 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 20 ze szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników Olimpiady było udzielenie właściwej odpowiedzi na 40 pytań testowych. Uzyskane w ten sposób punkty były zsumowane z punktami, które Komisja Konkursowa przydzielała zawodnikom za przedstawioną wcześniej działalność prozdrowotną w ich własnym środowisku.

W czasie kiedy Komisja Konkursowa oceniała testy, organizatorzy przygotowali kilka atrakcji dla uczestników oraz ich opiekunów. Między innymi odbyło się spotkanie z przedstawicielem Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” oraz firmy kosmetycznej Oriflam. Nauczycielki oraz uczennice mogły dokonać bezpłatnego badania cery, a wszyscy mieli okazję skorzystać z profesjonalnej analizy składu ciała. Równolegle prowadzone były pokazy udzielania pierwszej pomocy przez członków Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK z Bydgoszczy.

Na zakończenie Olimpiady odbyło się uroczyste odczytanie wyników i wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań, które zostały zakupione ze środków pozyskanych z dotacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ufundowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a także sponsorów: Firmy PENTEL i Firmy Handlowej ROPO PH.


Trzy pierwsze miejsca w grupie gimnazjalnej zajęli:

  1. Justyna Szews z Gimnazjum w Nowej Wsi Wielkiej

  2. Kinga Urbańska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie

  3. Marta Tomalak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie


w grupie ponadgimnazjalnej :


  1. Paweł Cywiński z Zespołu Szkół Medycznych w Bydgoszczy

  2. Monika Dopierała z Zespołu Szkół Ogólnokształcących I LO we Włocławku

  3. Paulina Krupa z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w TucholiEtap okręgowy XXV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w naszym województwie objęty był honorowym patronatem przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty MARKA GRALIK.

Ponadto patronat nad całą Olimpiadą przyjęli: Minister Edukacji Narodowej,

Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor

Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

(który dla laureata kat. ponadgimnazjalnej przekazał indeks na wybrany kierunek

Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi).

Partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska, a w Bydgoszczy Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Sponsorzy: Firma PENTEL i Firma ROPO PH – oświetlenie LED.

Zadanie realizowane jest w ramach programu pod tytułem W ZDOWYM CIELE- ZDROWA KREW. Działania współfinansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Najbliższy kurs: 26-27.10.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: