STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


PIERWSZA POMOC JEST PROSTA – działalność edukacyjna Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy


Na terenie Bydgoszczy i okolic od wielu lat realizowany jest program edukacyjny pod tytułem „PIERWSZA POMOC JEST PROSTA”. W ramach tej inicjatywy prowadzone są bezpłatne szkolenia dla młodzieży w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których skuteczność sprawdzana jest podczas Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Możemy być bardzo dumni z naszych Instruktorów Pierwszej Pomocy PCK ponieważ drużyna z XV Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy, reprezentująca nasze województwo na etapie centralnym Mistrzostw w okresie 14 lat aż 5 razy zdobyła tytuł Mistrza Polski w Dziedzinie Pierwszej Pomocy. Pragniemy podkreślić, że szczególną rolę w ich przygotowaniu do tego konkursu pełni opiekun drużyny Pan Sławomir Maciąg.

Drugim bardzo ważnym elementem niniejszego programu są pokazy udzielania pierwszej pomocy organizowane w przedszkolach, szkołach, zakładach pracy oraz w czasie okolicznościowych imprez i festynów osiedlowych. Działania te podejmowane są przez drużyny młodzieżowe pierwszej pomocy działające na terenie szkół ponadgimnazjalnych, ale wiodącą rolę w tym zakresie pełnią członkowie Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK z Bydgoszczy. W październiku 2016r. Grupa ta została reaktywowana i obecnie liczy 13 członków, którzy w okresie od stycznia do 01 czerwca 2017r. przeprowadzili około 80 pokazów i przeszło 2000 osób przekonali o tym, że PIERWSZA POMOC JEST PROSTA . W najbliższych dniach młodzież odwiedzi Szkołę Podstawową w Samsiecznie, gdzie cała społeczność szkolna będzie miała okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Członkowie drużyn pierwszej pomocy, jak i członkowie Grupy SIM PCK są najlepszym dowodem na to, że pakiet czynności pierwszopomocowych jest bardzo prosty i każdy kto znajdzie się na miejscu wypadku, może skutecznie spełnić rolę pierwszego ogniwa w łańcuchu przeżycia.

Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy do siedziby PCK w Bydgoszczy na kurs udzielania pierwszej pomocy, który zaplanowany jest w dniach od 24-25 czerwca br. Więcej informacji http://www.bydgoszcz.pck.org.pl/bydgoszcz/odpal.php?plik=pierwsza_pomoc.php.

Najbliższy kurs: 26-27.10.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: