STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


PIERWSZE WYPRAWKI DLA ŻAKA ZOSTAŁY WRĘCZONE !!!W miniony piątek czyli 25.08.2017r. na dziedzińcu siedziby PCK w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie 200 wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych, dzieci niepełnosprawnych, a także dla dzieci romskich. Na spotkanie z najmłodszymi podopiecznymi naszego Stowarzyszenia przybyli pani Wiceprezydent Anna Mackiewicz, a także Prezes Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK pan Zbigniew Klawczyński. Ze strony Fundacji im. BOSMANA odwiedzili nas sam założyciel Fundacji pan Tadeusz Krzyżanowski wraz ze swą małżonką panią Marleną Krzyżanowską. Dzieci w miłej atmosferze spędziły czas na radosnych zabawach i grach, a radość ich nie znała granic, kiedy zostały obdarowane bogato wyposażonymi plecakami.

Impreza ta była zorganizowana w ramach akcji Wyprawka Dla Żaka, która tradycyjnie już objęta jest honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Działania nasze zostały wsparte finansowo przez Urząd Miasta Bydgoszczy w ramach programu „Podaruj Dzieciom Serce”.

Ponadto nasze przedsięwziecie wpisane jest do rządowego Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Poza tym do naszej akcji włączyły się Szkolne Koła PCK ze szkół : Gimnazjum nr 27, Gimnazjum nr 9, Szkoły Podstawowej nr 26, Zespołu Szkół Spożywczych, które zebrały zeszyty, długopisy, przybory szkolne. Tradycyjnie wsparła nas również firma PENTEL Poland przekazując nam artykuły szkolne na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Należy podkreślić, że po raz pierwszy do naszych działań włączyli się pracownicy firmy HR Team Leadeer iQor Global Service Poland Sp. z o.o. w Bydgoszczy, którzy zebrali artykuły szkolne i w ten sposób możemy przygotować dodatkowe wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin dotkniętych zniszczeniami w wyniku nawałnicy.

Przez cały czas trwania akcji Wyprawka dla Żaka współpracujemy z firmą handlową PELIKAN, która poza przekazaniem swoich produktów, również wyraziła zgodę na prowadzenie w okresie wakacji szkolnych zbiórki pieniężnej przed swoją siedzibą przy ul. Gdańskiej. Wolontariusze PCK wytrwale i z zaangażowaniem namawiają mieszkańców naszego miasta do składania datków do puszek kwestarskich.

Wszystkim za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pozostałe wyprawki będą wręczone dzieciom w dniu 12.09.2017r. o godzinie 18.00, podczas finałowego koncertu charytatywnego „Podaruj Dzieciom Serce”. Przypomiamy, że wydarzenie to odbędzie się w Hali ŁUCZNICZKA, gdzie w tym roku wystąpi znany i lubiany wokalista Michał Szpak wraz ze swym zespołem.SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Najbliższy kurs: 26-27.10.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: