STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓWZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XXVI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z oddziałów gimnazjalnych i ze szkół ponadgimnazjalnych.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Konkursu składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W tym roku po raz kolejny test w etapie szkolnym może zostać przeprowadzony on-line. W szkołach, które nie zdecydują się na prowadzenie tego etapu on-line, istnieje możliwość przeprowadzenia konkursu w tradycyjny sposób (testy wydrukowane na kartkach).

Aby uczniowie mogli wziąć udział w Olimpiadzie wystarczy, że dyrektor szkoły, opiekun Szkolnego Koła PCK lub oddelegowany nauczyciel w terminie do 31 października 2017r. zgłosi się do biura Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy przy ul. Warmińskiego 10 (zgłoszenie może być drogą elektroniczną, wzór w załaczeniu).Tam w zależności od wybranej formy przeprowadzenia testu, czekają wskazówki i gotowe pytania testowe w wersji papierowej lub wskazówki jak wziąć udział w teście on-line.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się 13 – 17 listopada 2017 r.

Na tym etapie organizacja Olimpiady w Bydgoszczy przebiega w ramach projektu pod hasłem „ W ZDROWYM CIELE ZDROWA KREW”, który jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski WojewództwaKujawsko-Pomorskiego. Więcej informacji dotyczących tego konkursu udzieli nasz pracownik Specjalista do spraw promocji zdrowia i szkoleń Elżbieta Marcinkowska tel. 52 3225568 wew. 25 , bydgoszcz.szkolenia@pck.org.pl.

Najbliższy kurs: 26-27.10.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: