STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓWDZIEL SIĘ U¦MIECHEM


Od października 2018r. na terenie 55 szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego przebiega VI edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”, który realizowany jest wspólnie z firmą Mars Polska, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit® na terenie całego kraju. W naszym województwie działaniami objętych jest 7400 dzieci z klas 1-3 i 4-6.

Partnerami projektu są: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS), Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (PTSD), Biedronka. Dzialania na terenie szkół prowadzone są w klasach 1-3 i 4-6 przez nauczycieli, którzy współpracują z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Program jest finansowany przez producenta gumy Orbit®, który przekaże 1% przychodu ze sprzedaży gum w okresie 1 września – 31 października br. na realizację akcji „Dziel się Uśmiechem”.

Cel programu

Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród najmłodszych i zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce. Jak wynika z raportu  Ipsos, przygotowanego na zlecenie marki Orbit®, próchnica dotyczy aż 72% dzieci w wieku szkolnym. W największym stopniu dotyka dzieci w wieku 5-9 lat, gdzie odsetek chorych sięga 76%.

W tym roku szkolnym, podczas lekcji poruszane są tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Uczniowie wyjdą z zajęć z dawką praktycznej wiedzy. Do uczniów trafiły materiały edukacyjne Klubu Wiewiórki PCK „Dziel się Uśmiechem”. Z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat przygotowano książeczkę „Ja i moje zęby”, a dla dzieci w wieku 10-13 lat - „Ja i mój uśmiech”. Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy i interaktywny sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobywają wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a do tego świetnie się bawią.

Wszyscy uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach edukacyjnych otrzymały pakiety, w których znajdą się przybory niezbędne do higieny jamy ustnej: szczoteczka, pasta do zębów oraz bezcukrowa guma do żucia. Wierzymy, że dzięki odpowiedniej edukacji skierowanej do dzieci i ich rodziców, będziemy mogli skutecznie walczyć z próchnicą wśród najmłodszych.

Co roku na realizację programu „Dziel się Uśmiechem” firma Mars Polska przekazuje 1% ze sprzedaży dowolnych gum Orbit® w danym okresie w sklepach stacjonarnych. W tym roku była to sprzedaż w okresie od 1 września do 31 października 2018 r. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na organizację zajęć edukacyjnych oraz produkcję 100 tysięcy zestawów do pielęgnacji zębów dla uczestników programu.Najbliższy kurs: 25-26.01.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: