STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


Z satysfakcją informujemy, że Uchwałą nr 9/336/19 z dnia 6 marca 2019 r. Zarząd Województwa wybrał do realizacji nasze zadanie złożone na konkurs nr 10/2019 pod hasłem : „OD 100 LAT PROMUJEMY ZDROWIE I UCZYMY, JAK RATOWAĆ ŻYCIE”. W ramach tego projektu Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy będzie organizował dwa flagowe konkursy - XXVII Ogólnopolska Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (etap rejonowy i okręgowy).

W najbliższy piątek czyli 15 marca 2019r. w godzinach od 10,00 do około 15,00 odbędzie się etap okręgowy Olimpiady na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy Placu Wolności 9 w Bydgoszczy.

Uczestnikami tej części Olimpiady będzie 27 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wcześniej nadesłali do oceny dokumentację z przeprowadzenia akcji prozdrowotnych. Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pomocy sponsora Firmy PENTEL zwycięzcy etapu okręgowego Olimpiady poza dyplomami otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe upominki. Najlepsi uczestnicy z dwóch kategorii wiekowych będą reprezentowali nasze województwo na etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 24-26 maja 2019 roku w Hotelu Ambasador*** Łódź-Chojny.

Partnerami naszego przedsięwzięcia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. W naszym województwie patronat honorowy nad Olimpiadą objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, natomiast w całym kraju patronaty honorowe przyjęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (który dla laureata kat. II przekazał indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi). Partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska, natomiast partnerem merytorycznym – Studenckie Koło Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Najbliższy kurs: 29.02-1.03.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: