STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


Wyniki etapu okręgowego XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Bydgoszczy, który jest elementem programu pod hasłem: OD 100 LAT PROMUJEMY ZDROWIE I UCZYMY JAK RATOWAĆ ŻYCIE

W miniony piątek w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy przeprowadzony został etap okręgowy XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: Pan Maciej Borowiecki i Pani Anna Różańska- przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Pani Bożena Lewandowska – pielęgniarka wolontariusz PCK oraz Pani Beata Stasiewska i Pani Elżbieta Marcinkowska- pracownicy K-P OO PCK w Bydgoszczy. Do etapu okręgowego zostało nominowanych 27 finalistów z 10 etapów rejonowych przeprowadzonych w grudniu 2018r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, którzy zorganizowali w swoim środowisku lokalnym akcję prozdrowotną. Działania te przedstawili w dokumentacji, za którą mogli uzyskać maksymalnie 28 punktów. Komisja Konkursowa na kilku spotkaniach dokonała wnikliwej analizy zgłoszonych prac i po ich ocenieniu postanowiła wyróżnić trzy z nich. Pierwsza, to dokumentacja Jakuba Kwiatkowskiego (reprezentanta Torunia) za bardzo wyczerpujące opracowanie trudnego tematu pod tytułem „Po zdrowie z cukrzycą”. Drugą wyróżnioną pracą pod tytułem „PCK ma 100 lat, PCK o zdrowie dba” została dokumentacja Marty Wysota (reprezentantka Bydgoszczy), która jako jedyna w swych działaniach zwróciła uwagę na obchody 100-lecia PCK. Trzecie wyróżnienie przyznano Neli Krajewskiej ( reprezentantka Torunia) za bardzo pomysłowe i profesjonalne przygotowanie ulotki na temat „Cukier słodki zabójca”.

Podczas etapu okręgowego Olimpiady uczestnicy w czasie 40 minut odpowiadali na test składający się z 40 pytań podstawowych oraz 15 pytań, które były potraktowane jako dogrywka. Dla opiekunów zawodników przygotowaliśmy atrakcję w postaci możliwości komputerowego zbadania cery, które prowadzili przedstawiciele Firmy Oriflam Państwo Tamas. Pierwsi zawodnicy oddawali swoje testy już po 20 minutach i mogli dołączyć do swoich opierunków. O wynikach końcowych zdecydowała suma punktów uzyskanych z oceny dokumentacji i odpowiedzi na test pisemny.

W Kategorii I (szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne) główne nagrody otrzymali:

I miejsce Zuzanna Biernat uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu

II miejsce Marta Wysota uczennica Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej

III miejsce Jakub Skowroński uczeń Szkoły Podstawowej w Nadrożu

IV miejsce Jan Zielaskiewicz z Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku

W Kategorii II (szkoły średnie) główne nagrody otrzymali:

I miejsce Jakub Kwiatkowski uczeń Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu

II miejsce Natalia Łukowska uczennica Zespołu Szkół nr 1 Liceum Ogólnokształcące w Rypinie

III miejsce Aneta Sternicka uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Liceum Ogólnokształcące w Wąbrzeźnie

IV miejsce Natalia Marendowska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu.

Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pomocy sponsora Firmy PENTEL zwycięzcy etapu okręgowego Olimpiady, a także ich opiekunowie poza dyplomami i podziękowaniami otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe upominki.

Najlepsi uczestnicy z poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentowali nasze województwo na etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 24-26 maja 2019 roku w Hotelu Ambasador*** Łódź-Chojny.

Partnerami naszego przedsięwzięcia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. W naszym województwie patronat honorowy nad Olimpiadą objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, natomiast w całym kraju patronaty honorowe przyjęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (który dla laureata kat. II przekazał indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi). Partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska, natomiast partnerem merytorycznym – Studenckie Koło Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Najbliższy kurs: 29.02-1.03.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: