STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas 7-8 i ze szkół średnich do wzięcia udziału w XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż w ramach programu „OD 100 LAT PROMUJEMY ZDROWIE I UCZYMY JAK RATOWAĆ ŻYCIE”, który jest współfinansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.


Zgłoszenia uczestników


Aby uczniowie mogli wziąć udział w Olimpiadzie wystarczy, że dyrektor szkoły, opiekun Szkolnego Koła PCK lub oddelegowany nauczyciel zgłosi się (wzór deklaracji w załączeniu) do oddziału rejonowego PCK lub oddziału okręgowego PCK. Wszyscy zainteresowani otrzymają wskazówki i gotowe pytania testowe w wersji papierowej (do powielenia). Etap szkolny Olimpiady odbędzie się w listopadzie 2019 roku – jeden dzień do wyboru.

Na początku listopada br. więcej informacji na temat Olimpiady znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej pod adresem http://pck.pl/co-robimy/promocja-zdrowia/olimpiada


Zapraszamy Państwa do udziału w tej wyjątkowej Olimpiadzie – Olimpiadzie innej niż wszystkie! Więcej informacji udzieli Państwu nasz pracownik Elżbieta Marcinkowska tel. 52 322-55-68, 52 322-60-11 kom. 531211052.


Najbliższy kurs: 29.02-1.03.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: