STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


Wszyscy mogą w ten czy inny sposób, każdy w swej dziedzinie i w miarę swych sił, przyczynić się w jakimś stopniu do […] szlachetnego dzieła.

Szanowni Państwo. Słowami Henriego Dunanta – założyciela i twórcy Czerwonego Krzyża, pragnę przywitać Państwa na uroczystości z okazji
100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża …”

tymi słowami dnia 29 listopada 2019 w Sali Manru Opery Nova w Bydgoszczy rozpoczęła się uroczysta Gala Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża .

Pośród blisko 200 zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz rządowych i samorządowych naszego województwa :

  • Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Jan Szopiński,

  • Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz,

  • Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Łukasz Krupa,

  • Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Iwona Waszkiewicz,


przedstawiciele służb bezpieczeństwa, wspierających instytucji, partnerzy, nasi przyjaciele – wieloletni sponsorzy, sympatycy, oraz członkowie, wolontariusze i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża .


Podczas Gali mogliśmy usłyszeć prelekcję wygłoszoną przez Pana Adama Szefer „Z dziejów Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy (1919-1939)”, która przybliżyła nam historię powstania naszej Organizacji.


Działalność Polskiego Czerwonego Krzyża nie byłaby możliwa bez osób, które - zarówno dla naszej Organizacji jak i dla tych, którym Czerwony Krzyż służy - bezinteresownie ofiarowują swój czas, wiedzę i umiejętności. Dlatego też podczas uroczystości odznaczonych uhonorowanych zostało wiele instytucji i osób.Wojewoda Kujawsko – Pomorski za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz za krzewienie idei czerwonokrzyskiej Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczył 5 osób. Za zasługi dla oświaty i wychowania Medalem Edukacji Narodowej odznaczył 2 osoby.


Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK za szczególne zasługi dla naszej organizacji Odznaką Honorową różnych stopni wyróżnionych zostało 7 osób.

Prezes KP OO PCK Zbigniew Klawczyński podziękował wieloletnim partnerom, sponsorom, a także członkom i wolontariuszom naszej Organizacji, dzięki którym realizacja naszych założeń statutowych jest możliwa . Obdarował naszych PRZYJACIÓŁ okolicznościowymi Medalami 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża .

Podczas uroczystości nie brakowało łez i wzruszeń , gromkich braw i wielu podziękowań . Nie zabrakło również kolejnych gestów dobroci ze strony naszych PRZYJACIÓŁ i docenienia naszych codziennych działań .

Dobroć ludzka „nie zna granic , lądów ani mórz” podobnie jak działalność Czerwonego Krzyża o czym zapewnił naszą Organizację Doktor Honoris Causa UTP Marek Małecki Prezes Grupy Kapitałowej Solbet z Solca Kujawskiego przekazując bydgoskiemu PCK 100 tys. zł z okazji 100 lat działalności .

Zmienia się świat wokół nas, zmieniają się także i ludzie, ale nie zmieniają się Przyjaciele. To oni sprawiają, że przystępując do kolejnych zadań jesteśmy spokojni o to, że osiągniemy wyznaczony cel - i za to serdecznie dziękujemy.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbał duet „Soprano and piano” czyli Tatiana Kujawsko – Tubiszewska (fortepian) oraz Aleksandra Pliszka (soprano), które swoim występem uświetniły wieczór.Ogólnopolskie obchody 100-lecia działalności PCK swoim Honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda. W naszym województwie honorowy patronat nad obchodami 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża objęli

  1. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz

  2. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki

  3. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski

  4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Najbliższy kurs: 29.02-1.03.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: