STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


PIERWSZA POMOC


Wypadki zdarzają się nieustannie. Parzysz sobie palec w kuchni, zbyt późno spostrzegasz, że jadący przed tobą samochód zatrzymał się, kaleczysz rękę próbując coś zreperować... Każdego dnia niezliczona liczba wypadków przytrafia się w domu, na ulicy i w pracy. Przeważnie w pobliżu nie ma lekarza, a sprawne udzielenie pierwszej pomocy zależy od rodziny, przechodniów lub kolegów.

Każdy z nas powinien umieć udzielić podstawowej pomocy, umieć błyskawicznie zadziałać w chwili wypadku, tak by później uniknąć poważniejszych następstw.

Możesz zrobić bardzo dużo, stosując proste sposoby: schłodzić oparzone miejsce pod kranem z zimną wodą, zatamować krwotok opatrunkiem uciskowym. Całe szczęście większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia. Ale zdarza się też, że szybka reakcja otoczenia jest sprawą życia lub śmierci. Musisz umieć zareagować. My Cię nauczymy.

Tradycja szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy sięga początków istnienia PCK tj. 1919 roku. Aktualnie, każdego roku szkolimy przeszło 150 tysięcy osób. Uczestnicy naszych kursów to nie tylko kierowcy lub opiekunki do dzieci, to także ponad 10 tysięcy dzieci i młodzieży rocznie. Szkolenia prowadzimy w oparciu o 16-godzinny program stosowany z powodzeniem od wielu lat w Europie Zachodniej. Program ten posiada certyfikat Europejskiego Centrum Referencyjnego Pierwszej Pomocy, uznający jego zgodność ze standardami Unii Europejskiej. Certyfikat dotyczy zawartości merytorycznej kursu, materiału dydaktycznego wykorzystywanego podczas szkolenia i wymagań stawianych przed prowadzącymi. Kadrę instruktorską przygotowali od pracy lekarze i pielęgniarki (większość ze specjalizacją anestezjologiczną) pracujący na co dzień w OIOM-ach i Pogotowiu Ratunkowym na terenie całego kraju.
Pakiet edukacyjny jakim dysponują Instruktorzy PP PCK (podręcznik, płyta CD, tablice poglądowe, filmy, folie, zestaw do pozorowania ran, materiały opatrunkowe, fantomy) i znajomość aktualnych przepisów i regulacji prawnych dotyczących życia i zdrowia obywateli, pozwalają na prowadzenie szkoleń na najwyższym poziomie bez względu na płeć wiek i zawód uczestników.
Nad sprawnym i prawidłowym działaniem systemu nauczania pierwszej pomocy czuwa, powołane w 2000 r. przy Zarządzie Głównym PCK, Centrum Edukacyjne Pierwszej Pomocy koordynujące pracę wojewódzkich Centrów PP.
Weź udział w naszym kursie już dziś! Zapraszamy.

Kontakty

Formularz zgłoszenia na kurs

Oferta kursów

Zlecenie przeszkolenia pracownika


Najbliższy kurs: 29.02-1.03.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: