4 Października 2021Na ratunek uchodźcom

baner kw uchodzcy  700x700 2021.jpg

 

W związku z narastającym kryzysem na granicy Polski z Białorusią i  zwiększającą się codziennie liczbą uchodźców w tym regionie Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy PCK zwraca się z apelem do całego naszego społeczeństwa, ludzi dobrej woli, firm odzieżowych, firm obuwniczych i innych instytucji o pomoc uchodźcom w zorganizowaniu im ciepłej, nowej odzieży oraz  nowego obuwia dla dzieci i osób dorosłych.

Dary przyjmowane będą w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego 10 w Bydgoszczy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00, a następnie przekazane zostaną do Oddziału Okręgowego w Lublinie. Polski Czerwony Krzyż, aby móc skutecznie działać potrzebuje również wsparcia finansowego, dlatego też uruchamiamy zbiórkę środków na konto. Każdy kto chce wesprzeć ten cel może dokonać dowolnej wpłaty na konto:

16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „Na ratunek uchodźcom”.

Można również dokonać wpłaty PayU przez stronę internetową www.pck.pl. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnej odzieży termicznej i butów dla migrantów oraz na kolejne pakiety pomocowe i środki medyczne.

Polski Czerwony Krzyż kontynuuje swoje działania na rzecz migrantów. Dotychczas dostarczył pomoc do ośrodka w Lininie i Bezwoli oraz we współpracy z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich dwukrotnie już przekazał pomoc dla migrantów przy granicy polsko-białoruskiej. Dotychczas było to 500 koców i 150 śpiworów oraz żywność, środki higieniczne i pomoce edukacyjne dla dzieci uczących się w ośrodkach, o wartości 70 000 zł.

Polski Czerwony Krzyż otworzył także lokalne punkty dystrybucji (LPD) przy granicy terytorium objętego stanem wyjątkowym, w następujących lokalizacjach: Biała Podlaska (woj. lubelskie), Hajnówka, Sokółka, Suwałki oraz Białystok (woj. podlaskie). W województwie lubelskim pomoc oferują także Oddziały PCK w Lublinie, Włodawie oraz Radzyniu Podlaskim.

W tych punktach wydawane są migrantom oraz współpracującym z PCK organizacjom działającym lokalnie na rzecz migrantów paczki z produktami pierwszej potrzeby. Do chwili obecnej wydanych zostało już 300 pakietów na Podlasiu oraz 100 na Lubelszczyźnie. Przygotowywane są kolejne. W skład paczki oprócz produktów żywnościowych wchodzą również środki higieniczne, środki czystości, a także odzież, koce i śpiwory.