Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Polski Czerwony Krzyż od blisko trzydziestu lat organizuje Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Każdego roku w całej Polsce drużyny ze szkół ponadpodstawowych rywalizują o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy.

W Mistrzostwach biorą udział pięcioosobowe reprezentacje szkół ponadpodstawowych. W etapach rejonowych wyłaniane są drużyny, które rywalizują między sobą podczas etapów okręgowych. Najlepsze drużyny z poszczególnych województw spotykają się na etapie centralnym, podczas którego wyłaniana jest mistrzowska drużyna z naszego kraju.

W trakcie zawodów uczestnicy udzielają pierwszej pomocy podczas zaaranżowanych scenek, wykazują się wiedzą dotyczącą Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych, a także rozwiązują test z pierwszej pomocy.

Udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK oraz czas przygotowania do zawodów jest doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Podczas Mistrzostw wykorzystywane są realistyczne pozoracje ran i urazów tak, by zawodnicy mogli poczuć się jak w prawdziwym miejscu wypadku.

Etap rejonowy Mistrzostw odbywa się każdego roku w kwietniu, etap okręgowy w maju, zaś finał - w czerwcu. Nauczycieli, a także uczniów zainteresowanych udziałem z Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 52 322-55-68 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: bydgoszcz.szkolenia@pck.pl 

Zdjęcia