Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Szczotkowanie zębów to czynność, która towarzyszy nam od wczesnych lat dzieciństwa. Każdy z nas pamięta także wizyty u dentysty, podczas których leczyliśmy swoje zęby. Czy jednak tak samo często towarzyszy nam świadomość tego, jak ważne są regularne przeglądy stomatologiczne? W tym miejscu każdy z nas może odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy po raz ostatni byłem na takim przeglądzie?

20 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej. Jest on okazją do tego, by przypomnieć zarówno dzieciom jak i dorosłym najważniejsze a jednak czasem zapominane informacje na temat higieny jamy ustnej. Dlatego wspólnie z Kliniką Stomatologii Estetycznej i Chirurgii Alfa - Med zapraszamy przedszkola oraz klasy I - III szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego do udziału w konkursie "Otwórz buzię, powiedz: aaa".  Jak się przyłączyć? To proste:

  • przygotujcie telefon komórkowy lub kamerę i nagrajcie krótki film, podczas którego zaśpiewacie piosenkę promującą regularne przeglądy stomatologiczne (tekst piosenki na melodię "Stary niedźwiedź" znajdziecie poniżej)
  • zadbajcie o ciekawą choreografię, dekorację, stroje, rekwizyty oraz piękny śpiew - te elementy będą oceniane przez jury
  • prześlijcie plik z nagraniem (lub link do pliku umieszczonego na dysku wirtualnym) oraz indywidualne zgody na użycie wizerunku na adres bydgoszcz.szkolenia@pck.pl najpóźniej do 11 marca 2022 r.  

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.bydgoszcz.pck.pl 18 marca - w przeddzień Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Laureaci zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz klasy I-III.

wspieraj nas