13 Września 2021Wręczenie przyborów szkolnych w ramach akcji Wyprawka dla żaka

Dok 1.png

 

Początek roku szkolnego to dla dzieci szczególne wydarzenie. Starsi spotykają się po wakacjach pełni wspomnień i wrażeń, młodsi rozpoczynają nowy etap w swoim życiu zasiadając po raz pierwszy w szkolnych ławkach. Polski Czerwony Krzyż każdego roku wspiera najbardziej potrzebujących uczniów prowadząc akcję "Wyprawka dla żaka".

Celem tego przedsięwzięcia jest zbiórka artykułów szkolnych i obdarowanie nimi dzieci z rodzin najuboższych oraz dzieci niepełnosprawnych z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki tym działaniom, co roku uczniowie w wieku 8-10 lat otrzymują od nas plecaki zaopatrzone między innymi w zeszyty, piórniki, kredki, farbki, bloki rysunkowe, długopisy oraz stroje gimnastyczne. W tegorocznej edycji „Wyprawka dla żaka” wsparcie kierujemy również  do młodzieży z klas V, VI oraz VII szkół podstawowych.
 
Na Wyspie Młyńskiej w ramach akcji PCK "Wyprawka dla żaka" przekazane zostały dzieciom plecaki wyposażone w przybory szkolne. Dzięki mieszkańcom naszego regionu i sponsorom, wyprawki otrzymało 1400 dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego w tym 400 osób z Bydgoszczy.
 
Wśród darczyńców tegorocznej akcji znaleźli się:
- PENTEL Poland sp. z o.o.,
- PGE ENERGIA CIEPŁA S.A. – Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy
- SOLBET sp. z o.o. w Solcu Kujawskim
- DROBEX sp. z o.o. w Solcu Kujawskim
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PUBR sp. z o.o. w Bydgoszczy
- SLICAN sp. z o.o.
- ELWIND sp. z o.o.
- KLINIKA UZDROWISKOWA „POD TĘŻNIAMI” w Ciechocinku
- ADMINISTRACJA DOMÓW MIEJSKICH sp. z o.o. w Bydgoszczy.
- FADO sp. z o.o. w Bydgoszczy
- Centrum Handlowe AUCHAN w Bydgoszczy
- NETTO sp. z o.o. w Bydgoszczy
- CARREFOUR sp. z o.o. w Bydgoszczy
- E.LECLERC w Bydgoszczy