10 Listopada 2021Zapisy do III edycji programu edukacyjnego

Logo_DrogoweABC.jpg

Pliki do pobrania

Ruszyły zapisy do III edycji bezpłatnego programu edukacyjnego CirckeK i Polskiego Czerwonego Krzyża "Drogowe ABC". Istotą projektu jest nauczenie dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym podczas drogi do przedszkola i powrotu do domu, a także, poinformowanie w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i podczas uprawiania sportów. 

Uczestnicy programu poprzez połączenie nauki i zabawy zdobywają informacje na temat bezpieczeństwa na drodze, numerów alarmowych oraz poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo w tej edycji programu dodaliśmy temat dotyczący zasad higieny dla dzieci podczas pandemii (mycie rąk, dystans, maseczka).

W ramach zajęć dzieci otrzymują specjalny zeszyt z zadaniami edukacyjnymi (kolorowankami, labiryntami i innymi zadaniami), dedykowanymi każdemu z bloków tematycznych. Materiały edukacyjne dostosowane są do możliwości poznawczych dzieci, dlatego przygotowaliśmy odrębne scenariusze zajęć dla 3-4 latków oraz 5-6 latków, a także filmy animowane do każdej lekcji. 

Do udziału w programie zapraszamy przedszkola publiczne z całego województwa. Placówki z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego mogą zgłaszać chęć udziału w programie poprzez przesłanie dwustronnie zeskanowanych zgłoszeń na adres bydgoszcz.szkolenia@pck.pl. Przedszkola spoza Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego mogą kontaktować się w sprawie Drogowego ABC z odpowiednim Oddziałem Rejonowym PCK. Zapisy potrwaja do 24 listopada 2021 r.