22 Marca 2022Kontynuujemy zbiórkę darów dla Ukrainy

UKRAINA zbiorka FB post.png

 

Mija pierwszy miesiąc wojny na Ukrainie. Zniszczenia wielu regionów tego kraju oraz migracja Ukraińców do Polski sprawiają, że cały czas potrzebna jest pomoc.

Do tej pory Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy PCK przekazał Ukraińcom ponad 12 ton żywności, kosmetyków, środków higienicznych, detergentów, apteczek, środków opatrunkowych, koców, śpiworów, poduszek, kołder oraz wyprawek szkolnych. Zebrane dary przekazujemy bezpośrednio na Ukrainę oraz osobom, które w ostatnim czasie przyjechały do naszego kraju.  

Mamy świadomość, że w sytuacji z jaką mamy do czynienia ważna będzie pomoc długofalowa. Dlatego kontynuujemy zbiórkę darów.

Szczególnie potrzebne są:
- proszki do prania
- antyperspiranty
- szczotki do włosów
- uniwersalne środki do mycia powierzchni oraz środki do mycie toalet
- nocniki dla dzieci
- poduszki, kołdry, pościel

Zbieramy także:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy (mięsne, rybne oraz pasztety), dania gotowe w słoikach, dżemy, cukier, sól, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, płatki śniadaniowe, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

ORAZ: koce, śpiwory, baterie, latarki, plecaki i przybory szkolne dla dzieci i młodzieży
 

Dary można przynosić do Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy przy ul. Warmińskiego 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00.

wspieraj nas