19 Grudnia 2023Święta w PCK Bydgoszcz

Za nami piękny świąteczny tydzień, który spędziliśmy z podopiecznymi na gwiazdkowych spotkaniach.

W Centrum Integracji PCK w Bydgoszczy odbyło się spotkanie Wigilijne dla podopiecznych programu #GodnieŻyć, uczestniczyło w nim 50 osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością z naszego powiatu. Chcielibyśmy za pomocą takich uroczystości podarować prawdziwe święta tym, którzy nie mogą ich mieć. Mamy nadzieję, że ciepły posiłek i upominki będą miłym wspomnieniem, namiastką ciepłych Świąt. I, że marzenia o godnych Świętach spełnią się już za rok.

Jednym ze spotkań była także Gwiazdka Integracyjna dla Dzieci. Pełna uśmiechów, gier, zabaw i.... prezentów oczywiście. Spotkanie z Mikołajem przyniosło wiele radości! W Gwiazdce uczestniczyło aż 100 dzieciaków!

Tuż po Gwiazdce Integracyjnej mieliśmy okazję gościć ponad 100 wyjątkowych gości na integracyjnym spotkaniu polsko-ukraińskim. Tym razem to dorośli zasiedli z nami do wspólnego, świątecznego posiłku.

Przed nami jeszcze wydawanie 300 paczek żywnościowych dla potrzebujących i rozdanie prezentów w ramach finału akcji „Świąteczny prezent dla każdego dziecka”.

Robimy wszystko, by nadać Świętom trochę magii i by były to #GodneŚwięta dla wszystkich.

 

wspieraj nas