30 Stycznia 2024Pomóż nam pomagać lokalnie

 

„Wszyscy mogą w ten czy inny sposób, każdy w swej dziedzinie

i w miarę swych sił, przyczynić się w jakimś stopniu do […] szlachetnego dzieła.”

 

Henry Dunant

założyciel i twórca ruchu Czerwonego Krzyża 

 

Mimo upływu niemal 150 lat słowa założyciela Czerwonego Krzyża wciąż są aktualne. Towarzyszą nam każdego dnia.

Robimy to, co możemy i potrafimy-prowadzimy działalność pomocową i edukacyjną na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego,  koordynujemy prace oddziałów regionalnych w województwie, umożliwiamy udział dzieci i młodzieży w programach edukacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża, promujemy honorowe krwiodawstwo, a także realizujemy szeroki wachlarz programów socjalnych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Do wspierania tych programów, a także do opracowywania nowych chcielibyśmy Was zaprosić.

W jaki sposób możecie pomóc nam- PCK w Bydgoszczy szerzyć misję Henry’ego Dunanta? Na wiele sposobów, w zależności od tego, ile czasu chcecie poświęcić.

 

Darowizny i pomoc rzeczowa

Najprostsza forma to wspieranie nas finansowo i rzeczowo. Możecie przekazać nam 1,5% ze swoich podatków, darowiznę (którą można odliczyć od podatku), dary- produkty, które posiadacie w swojej ofercie, a które przydadzą się naszym podopiecznym lub podczas realizacji naszych działań, lub zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem (np. zimowe rękawice lub kurtki, pożywienie, artykuły higieniczne).

 

Wolontariat pracowniczy

Podczas prowadzenia akcji okolicznościowych lub realizacji programów przydaje nam się pomoc Wolontariuszy- im więcej osób chętnych do pracy, tym więcej możemy zrobić, większej ilości osób pomóc. Możecie do nas dołączyć albo pozwolić swoim pracownikom na choć kilka godzin wybrać się na naszego oddziału.

 

Wsparcie projektu

Działamy na różne sposoby, dla różnych grup beneficjentów. Nie musicie wspierać każdego rodzaju naszej działalności, a wybrać tą, która jest zgodna z Waszymi wartościami- może będzie to promocja zdrowia, może wsparcie Grupy Ratownictwa Medycznego, albo projektu #GodnieŻyć dla osób w kryzysie bezdomności.

 

Wspólny projekt

Możemy też zrealizować wspólny projekt. Od podstaw. W zgodzie z naszymi wspólnymi celami, wartościami i pomysłami. Może być to projekt edukacyjny, promujący zdrowie, wspierający osoby z niepełnosprawnościami, grupy wykluczone lub zagrożone wykluczeniem, pomagające uchodźcom, dzieciom z rodzin dotkniętych alkoholizmem… Jest tak wiele do zrobienia.

Biznes musi się rozwijać, dążyć do wzrostu i generowania zysku. To wszystko jest oczywiste i zrozumiałe, nie chcemy tego zmieniać. Chcemy Was tylko zachęcić do działania na rzecz…  „szlachetnego dzieła”.

 

wspieraj nas