21 Września 2021Czterdziestu nauczycieli wzięło udział w spotkaniu informacyjnym PCK

20210914_160422 3na2.jpg

 

W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbył się cykl spotkań, w którym wzięło udział 40 nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każdy z uczestników mógł zapoznać się z ofertą edukacyjną Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z pierwszej pomocy. 

Polski Czerwony Krzyż realizuje szeroki wachlarz programów edukacyjnych oraz akcji charytatywnych. Większość z tych inicjatyw odbywa się przy aktywnym udziale wolontariuszy PCK zrzeszonych w Szkolnych Kołach PCK i Klubach Wiewiórka PCK. Na początku nowego roku szkolnego nauczyciele z różnych rodzajów szkół i placówek mogli poznać ofertę Polskiego Czerwonego Krzyża oraz uzyskać informację na temat działalności i możliwości założenia Szkolnego Koła PCK i Klubu Wiewiórka PCK. Każdy z uczestników wziął także udział w bezpłatnym szkoleniu "Resuscytacja krążeniowo - oddechowa u dzieci w dobie Covid-19".

Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniach zapraszamy na stronę Szkolne Koła PCK oraz Kluby Wiewiórka PCK, na których  przygotowaliśmy informacje na temat działalności tych grup oraz plan współpracy z placówkami edukacyjnymi na bieżący rok szkolny.

 

Projekt został sfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy

 

Dziękujemy za wsparcie firmie educarium