Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak żyć zdrowo i aktywnie. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Olimpiada jest rozgrywana na etapie szkolnym, rejonowym, okręgowym i centralnym. Jest skierowana do uczniów szkół podstawowych z klas 6, 7 i 8 oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej celem jest kształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności potrzebnych do ochrony zdrowia.

Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Laureaci etapu rejonowego Olimpiady muszą przeprowadzić akcję sportową bądź prozdrowotną. Efekty akcji prezentują na etapie okręgowym. W finale konkursu oprócz rozwiązania testu i przedstawienia prezentacji, uczestnicy przystępują do egzaminu z pierwszej pomocy. 

Poszczególne etapy Olimpiady odbywają się w terminach wyznaczonych przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża. Etapy szkolne organizowane są zwykle w listopadzie, w grudniu odbywa się etap rejonowy, etap okręgowy w kwietniu, a finał - w maju. W roku szkolnym 2021/2022 Olimpiada nie odbędzie się w tradycyjnym terminie ze względu na pandemię. O ewentualnym nowym terminie będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i profilu społecznościowym.

Dodatkowe informacje o Olimpiadzie można uzyskać pod numerem +48 52 322-55-68 oraz pisząc na adres bydgoszcz.szkolenia@pck.pl 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Kuajwsko-Pomorskiego (www.kujawsko-pomorskie.pl)

Zdjęcia

wspieraj nas