Ratowniczek

Program „Ratowniczek” to pierwszy, pewny krok na drodze do przygody z pierwszą pomocą. Ciekawe ćwiczenia, zajęcia praktyczne i praca w grupie to tylko wybrane jego zalety, które od ponad dwudziestu lat odkrywane są przez kolejne grupy młodych ratowników.

Bezpieczeństwo i właściwe reagowanie w sytuacji zagrożenia zdrowia to niezwykle aktualny temat w wychowaniu oraz codziennym życiu dzieci. Każdy z nas niejednokrotnie musiał podejmować decyzje, od których zależało czyjeś zdrowie. Niejeden z nas przekonał się także, jak ważne są umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Program „Ratowniczek” został przygotowany w taki sposób, by wykształcić u dzieci właściwe zachowania wobec najczęściej pojawiających się zagrożeń. W ciągu ośmiu spotkań dzieci uczą się udzielać pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, ugryzienia, odmrożenia, krwawienia, utraty przytomności oraz zapoznają się z wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy. Podczas zajęć omawiane są także sposoby zapobiegania wypadkom oraz zasady bezpiecznego zachowania w codziennych sytuacjach.

Realizację „Ratowniczka” można rozpocząć w dowolnym momencie roku szkolnego. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli pracujących z dziećmi na podstawie zeszytów ćwiczeń, które można zakupić w wersjach dostosowanych dla uczniów klas I - II oraz klas III – IV.

Nauczycieli zainteresowanych realizacją programu zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 52 322-55-68 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: bydgoszcz.szkolenia@pck.pl 

wspieraj nas