STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


XXVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK – etap rejonowy w Bydgoszczy.

W dniu 15 grudnia 2017r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która realizowana była w ramach programu W ZDROWYM CIELE – ZDROWA KREW.

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi oraz 10 szkół średnik z powiatu bydgoskiego. Młodzież, która zajęła dwa pierwsze miejsca w etapach szkolnych oraz przeprowadziła akcje popularyzujące aktywność ruchową w swoim środowisku rówieśniczym, została zakwalifikowana do etapu rejonowego Olimpiady. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych z zestawu podstawowego oraz na 10 pytań z zestawu dodatkowego. Olimpiada przebiegała pod okiem Komisji Konkursowej w składzie: przedstawiciele PPSSE w osobach Pan Maciej Borowiecki i Pani Anna Różańska oraz wolontariusze i pracownicy PCK w osobach: Pani Bożena Lewandowska, Pani Beata Stasiewska i Pani Elżbieta Marcinkowska.

Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch grupach wiekowych:

Grupa ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych:

I miejsce – Marta Wysota z Gimnazjum w Nowej Wsi Wielkiej

II miejsce – Justyna Szews z Gimnazjum w Nowej Wsi Wielkiej

III miejsce – Oliwia Gabruś ze Szkoły Podstawowej nr 36 Gimnazjum 28 w Bydgoszczy

Grupa ze szkół średnich:

I miejsce Bilicka Izabela z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy

II miejsce Anna Mizielska z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy

III miejsce Jagoda Stosik z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy

Kolejny etap tej Olimpiady zaplanowany jest na 15 marca 2018r. Do tego czasu osoby, które zwyciężyły zobowiązane są przeprowadzić przynajmniej jedną akcję promująca zdrowy styl życia. Każde takie przedsięwzięcie będzie oceniane na podstawie złożonej dokumentacji minimum na 14 dni przed częścią pisemną etapu okręgowego.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz opiekunce SK PCK pani Aleksandrze Zygowskiej, jak również pracownikom PPSSE i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konkursu.

Zadanie realizowane jest w ramach programu pod tytułem W ZDOWYM CIELE- ZDROWA KREW. Działania współfinansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Najbliższy kurs: 26-27.10.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: