STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


Etap rejonowy i okręgowy XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Bydgoszczy.


W dniu 25 maja 2019r. w godzinach od 10,00 do około 16,00 w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy i okręgowy XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Do konkursu zgłosiło się 16 młodzieżowych zespołów pierwszej pomocy, reprezentujących największe miasta z województwa kujawsko-pomorskiego. Jednakże z powodów niezależnych od organizatorów ostatecznie w Mistrzostwach wzięło udział 12 zespołów: 6 z Bydgoszczy oraz po jednym z Grudziądza, Inowrocławia, ¦wiecia, Tucholi i 2 z Torunia (w tym jeden poza konkursem). Otwarcie i podsumowanie Mistrzostw odbyło się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy Placu Wolności 9.


Zawodnicy w 5-osobowych grupach pod nadzorem nauczycieli-opiekunów, przemieszczali się w pewnych odstępach czasowych ulicami miasta: ul. Warmińskiego, ul. Dworcowa, ul. Pomorska, ul. Gdańska, Plac Wolności, Park Kazimierza Wielkiego, ul. Jagiellońska, Rondo Jagiellonów, ul. Pocztowa, ul. Stary Port, ul. Karmelicka, promenada nad Brdą w stronę Opery NOVA, ul. Focha, Skwer przy ul. Grottgera , ul. Adama Naruszewicza, Most Kr. Jadwigi, deptak nad Brdą w stronę Skweru przy ul. Bulwary, ul. Obrońców Bydgoszczy.


Zadaniem uczestników Mistrzostw było wykazanie się wiedzą pierwszopomocową na teście teoretycznym oraz udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym na symulowanych miejscach wypadków, które organizatorzy przygotowali na rogu ul. Pomorskiej i ul. Gdańskiej, w Parku Kazimierza Wielkiego, pod Rondem Jagiellonów, nad Brdą przy ul. Karmelickiej, na skwerze im. J. Kałużnego przy ul. Grottgera. Trasa zadaniowa urozmaicona była miejscami relaksu, gdzie dzięki współorganizatorom: OSP Błądzim, Salon Skoda, WSG- Muzeum Fotografii, uczestnicy Mistrzostw oraz mieszkańcy Bydgoszczy mogli zapoznać się ze sprzętem ratowniczko-gaśniczym, z metodami uwalniania pasażerów z samochodu, który uległ wypadkowi, a także zwiedzić wystawę historii PCK. Ponadto można było uczestniczyć w Loterii Charytatywnej PCK.


Główna Komisja Sędziowska po podsumowaniu wyników końcowych wyłoniła zwycięskie zespoły w dwóch kategoriach:

etap rejonowy:

I miejsce- reprezentacja XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy

II miejsce – reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy

III miejsce – reprezentacja Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy


etap okręgowy:

I miejsce- reprezentacja XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy

II miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu

III miejsce – reprezentacja VI Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu


Wszystkim laureatom Mistrzostw serdecznie gratulujemy, a zespołowi z XV LO w Bydgoszczy, który będzie reprezentował nasze województwo na etapie centralnym życzymy dalszych sukcesów.


Mistrzostwa objęte były patronatem honorowym: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas w przeprowadzeniu tego bardzo ważnego wydarzenia, gorąco dziękujemy. Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, którzy z wyrozumiałością i wielką gościnnością przyjęli wszystkich uczestników Mistrzostw.


Tegoroczne Mistrzostwa wpisane zostały do projektu pod nazwą „Od 100 lat promujemy zdrowie i uczymy jak ratować życie”, który jest dofinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Najbliższy kurs: 25-26.01.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: