STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŹYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


W dniu 13 grudnia 2019r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada była organizowana w ramach programu „OD 100 LAT PROMUJEMY ZDROWIE I UCZYMY JAK RATOWAĆ ŻYCIE” współfinansowanego przez Województwo Kujawko-Pomorskie.


W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych oraz 13 szkół średnich, w których wcześniej przeprowadzony został etap szkolny. Do kolejnego etapu nominowani zostali uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Zadaniem uczestników Olimpiady było wykazanie się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.


Każdy z zawodników odpowiadał na 30 pytań testowych, które były przygotowane przez specjalistów z Zarządu Głównego PCK.


Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego mogliśmy zwycięzców uhonorować nagrodami głównymi, a dla wszystkich uczestników i ich opiekunów wręczyć pamiątkowe upominki.


Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych:


I miejsce – Marta Paciorek uczennica Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej

II miejsce – Zuzanna Szmoń – uczennica szkoły Podstawowej nr 30 w Bydgoszczy

III miejsce – Maja Kocieniewska – uczennica Zespołu Szkół nr 9 SP nr 25 w Bydgoszczy


Klasyfikacja w kategorii szkół średnich:I miejsce – Marta Wysota – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy

II miejsce – Filip Nawrocki – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy

III miejsce – Amelia Kamedulska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy


Wszystkim serdecznie gratulujemy, a młodzież, która zajęła w każdej z kategorii wiekowej dwa pierwsze miejsca zapraszamy do udziału w etapie okręgowym Olimpiady, który odbędzie się 17 kwietnia 2020r.

Najbliższy kurs: 29.02-1.03.2020

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: