Dziel się uśmiechem

„Dziel się Uśmiechem” to ogólnopolski program edukacyjny organizowany od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż i firmę Mars, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest nauczenie dzieci, co powinny robić, aby ich zęby były zdrowe.

Program jest odpowiedzią na ważny problem społeczny. Jak pokazują badania i statystyki próchnica dotyka niemal 82% sześciolatków w Polsce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie prawidłowych nawyków przez nauczycieli i rodziców już od pierwszych lat życia dziecka.

Program „Dziel się Uśmiechem” jest w całości finansowany przez firmę Mars Polska. W ramach akcji szkoły otrzymują materiały dydaktyczne w formie zeszytów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów. Specjalnie opracowane treści, pełne angażujących ćwiczeń, gier i quizów, ułatwiają dzieciom przyswajanie wiedzy w formie zabawy. Materiały zostały przygotowane z myślą o dzieciach uczących się w klasach I - III. Wraz kartami pracy uczniowie otrzymują bezcukrową gumę do żucia Orbit®.

Każdego roku w programie bierze udział ponad 100 tysięcy dzieci z całej Polski, które nie tylko uczą się prawidłowego szczotkowania zębów, ale dowiadują się także, jak ważne jest płukanie ust, używanie nici dentystycznych i regularne chodzenie na wizyty kontrolne u stomatologa.

Zapraszamy dyrektorów placówek i nauczycieli pracujących w klasach I - III oraz w zerówkach do udziału w XI edycji programu, którą rozpoczniemy we wrześniu 2023 r. Skany wypełnionych deklaracji można przesyłać na adres bydgoszcz.szkolenia@pck.pl Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zdjęcia

wspieraj nas