Drogowe ABC

Program edukacyjny „Drogowe ABC” jest organizowany przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem tej inicjatywy jest budowanie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci w wieku przedszkolnym mogą być świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Ponad 80% dzieci w drodze do przedszkola lub szkoły przechodzi przez przejście bez sygnalizacji świetlnej, 68% przemieszcza się przed świtem lub po zmroku, a ponad 65% dzieci musi zejść na jezdnię ze względu na brak chodnika lub utrudnienia dla pieszych.

„Drogowe ABC” to odpowiedź na potrzebę wzmacniania świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci. Poprzez połączenie nauki i zabawy najmłodsi zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy. Maluchy biorące udział w programie otrzymują zeszyty edukacyjne oraz odblaskową naklejkę z bohaterem programu – misiem Cyrylem. W ramach inicjatywy we współpracy z metodykami przygotowano również gotowe scenariusze lekcji wspomagające pracę nauczycieli.

Przedszkola, które zgłosiły chęć udziału w programie zapraszamy na stronę drogoweabc.pl Czekają tam gotowe scenariusze zajęć oraz filmy eukacyjne.

Zdjęcia

wspieraj nas