Wyprawka dla Żaka

Początek każdego roku szkolnego to dla dzieci szczególnie ważne wydarzenie. Wiele dziewcząt i chłopców idzie do szkoły po raz pierwszy, inni spotykają się po wakacjach pełni emocji i nowych wrażeń. Zdarza się często, że ta radość nie może być pełna. Jest bowiem w Bydgoszczy wiele rodzin, dla których wyposażenie dzieci w przybory szkolne jest zbyt dużym obciążeniem.

Polski Czerwony Krzyż stara się przeciwdziałać temu problemowi. Co roku  Kujawsko - Pomorski Oddział  Okręgowy PCK prowadzi kwesty uliczne oraz zbiórki materiałów szkolnych w supermarketach i sklepach. Organizowane są również akcje i imprezy towarzyszące, podczas których zbierane są fundusze na zakup wyprawek. W zbiórkę przyborów szkolnych włączają się także bydgoskie placówki oświatowe. 

W ten sposób każdego roku wyposażamy w zeszyty, piórniki, kredki, farbki, bloki rysunkowe, długopisy, plecaki i inne niezbędne artykuły szkolne około 1500 dzieci w województwie, w tym około 600 uczniów z bydgoskich szkół.

Podsumowaniem corocznej akcji „Wyprawka dla Żaka” jest koncert charytatywny „Podaruj dzieciom serce”, na którym występuje gość specjalny. W ciągu kilkunastu lat gościliśmy na scenie znakomitych wokalistów: Annę Rusowicz, Kamila Bednarka, Mrozu, Margaret, Anię Wyszkoni, Michała Szpaka, CLEO, zespoły Ich Troje, T.LOVE, Weekend wraz z Radkiem Liszewskim, PECTUS, Zakopower, Feel , Żuki oraz kabarety Koń Polski, Ani Mru Mru, Pod Wyrwigorszem i Jerzego Kryszaka.

Największą atrakcją na każdym koncercie jest wręczanie dzieciom plecaków wyposażonych po brzegi artykułami szkolnymi.

Firmy zainteresowane wsparciem akcji Wyprawka dla Żaka, a także szkoły, które chcą włączyć się w zbiórkę przyborów zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 52 322 55 68 lub wysłania wiadomości na adres bydgoszcz.pomocspecjalna@pck.pl 

 

Zdjęcia

wspieraj nas