Tekstylia

Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników rozmieszczonych na terenie całego kraju. Zebrane dary są ważną pomocą dla najbardziej potrzebujących osób.

Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnej odzieży i obuwia. Nasz projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach.

Część tekstyliów, które trafiają do pojemników, ze względu na swój stan nie może być przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. Środki pozyskane ze sprzedaży takich tekstyliów PCK przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Im więcej odzieży trafi do kontenerów, tym więcej środków może zostać przeznaczonych na wsparcie potrzebujących. Co ważne, dochody ze sprzedaży tekstyliów w danym województwie zostaną przeznaczone na lokalną działalność PCK. Zostawiający ubrania w pojemnikach pomagają więc osobom w swojej okolicy.

Decydując się na pozostawienie tekstyliów w pojemnikach warto zwrócić uwagę na ich oznaczenie. Pojemniki PCK mają znak Polskiego Czerwonego Krzyża oraz dane kontaktowe do odpowiedniego oddziału PCK. Na tej podstawie można zweryfikować, czy dany pojemnik jest własnością PCK, a także, w razie potrzeby, poinformować o uszkodzeniu lub przepełnieniu pojemnika.

Darczyńcy, którzy chcą przekazać ubrania, pościel, pluszaki, czy buty w dobrym stanie, mogą to także zrobić odwożąc wyprane rzeczy do najbliższego oddziału PCK.

 

wspieraj nas