Świąteczny prezent dla każdego dziecka

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Spotkania przy wigilijnym stole, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd - to tylko niektóre zwyczaje, które niosą radość i nadzieję. Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy PCK w okresie Bożego Narodzenia wspiera mniej zamożne rodziny przygotowując wspólnie z placówkami oświatowymi prezenty dla dzieci.

W grudniu 2021 roku dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli z Bydgoszczy i okolic udało nam się przekazać 40 paczek pełnych wspaniałych prezentów dzieciom z terenów wiejskich. Także w tym roku pragniemy obradować upominkami najbardziej potrzebujące dzieci. Jak się przyłączyć? Wystarczy wybrać osobę, dla której chcecie przygotować prezent i dostarczyć go do siedziby Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w terminie od 5 do 16 grudnia. Przygotowane przez Was paczki dostarczymy dzieciom tuż przed Świętami Narodzenia Pańskiego. Do udziału w akcji zapraszamy placówki oświatowe z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Kilka praktycznych informacji:

- w skład jednego prezentu może wchodzić kilka zabawek, pluszaków, książek, kolorowanek oraz słodycze
- zadbajcie o to, by wszystkie rzeczy były nowe. Sprawicie dzięki temu dzieciom jeszcze większą radość
- zapakujcie swój prezent w świąteczne torby prezentowe i opiszcie go podając płeć oraz wiek dziecka (np. dziewczynka, 8-10 lat)
- koniecznie dołączcie do prezentu własnoręcznie przygotowaną kartkę z życzeniami oraz krótką informacją o nadawcy

 

Pliki do pobrania

wspieraj nas